The Vampire Diaries
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Stevenson Residency
Кристофър и Ния - Page 2 Empty27.09.22 22:17 by } lehana {

» Elena's apartment
Кристофър и Ния - Page 2 Empty27.10.20 13:42 by ElenaGilbert.▲

» Бара
Кристофър и Ния - Page 2 Empty13.06.20 21:09 by ElenaGilbert.▲

» Mine :d
Кристофър и Ния - Page 2 Empty23.01.19 14:52 by Dhalia Noor.

» Мона бонбонааа [SPAM]
Кристофър и Ния - Page 2 Empty01.01.19 20:06 by ElenaGilbert.▲

» New teeth, new life for him ... & HER♥.
Кристофър и Ния - Page 2 Empty10.12.18 18:55 by Victor.

» кой от последните два аватара предпочитате
Кристофър и Ния - Page 2 Empty11.09.18 7:40 by Колобър Чакар

» Глас в БГ ТОП
Кристофър и Ния - Page 2 Empty06.05.18 10:04 by Колобър Чакар

» Да броим от 1000 до 0
Кристофър и Ния - Page 2 Empty03.01.18 6:19 by Колобър Чакар

» Секси или злекси
Кристофър и Ния - Page 2 Empty14.12.17 8:52 by Колобър Чакар

» С какво е облечен следващият?
Кристофър и Ния - Page 2 Empty14.12.17 8:46 by Колобър Чакар

» Опиши предишния с питие
Кристофър и Ния - Page 2 Empty14.12.17 8:44 by Колобър Чакар

» Какъв цвят е бельото на следващия?
Кристофър и Ния - Page 2 Empty14.12.17 8:41 by Колобър Чакар

Staff
Untitled Document

Fallon Hutcherson


administrator - 21 - gifted - adriana lima
Untitled Document

Katerina Petrova


administrator - 17/538 - the devil - nina dobrev
Untitled Document

freya mikaelson


administrator - n/a - witch - riley voelkel
Untitled Document

Niklaus Mikaelson


moderator - n/a - the original - joseph morgan
Untitled Document

-davina claire


moderator - 19 - witch - danielle campbell
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 6 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 6 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 73, на 26.04.24 0:28

Кристофър и Ния

3 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 22.03.15 18:37

First topic message reminder :

Обърнах рязко глава и мисля, че ми трябваше доста време преди да реагирам адекватно.  Беше по-висок, отколкото го помнех. Същото стройно тяло, леко приведен, дълги ръце и крака, които при някой хора обикновено бяха признак на непохватност, но не и при него.
Погледите ни се срещнаха и сякаш се заключиха един в друг. По нищо не личеше да изпитва неудобство от това, че го бях хванала как ме гледа. От колко време продължаваше това? От кога стоеше до мен? Може би бе наблюдавал всяко мое движение през цялата нощ, а тази мисъл имаше далеч по-силно въздействие от всички шотове които бях изпила до момента. Настоятелният... нахалният му поглед сякаш проби дупка в гръдния му кош и продължи да ме
реже надолу към стомаха, в слабините. Той вдигна чаша, усмихна се и отпи.
Лицето му беше като на хлапе, което върши някоя пакост, но е готово за нови и още по-коварни игри.Усмивката му беше същата каквато я помнех, дяволита, леко изкривена, винаги на лицето му, дори когато беше сериозен. Тази усмивка не напускаше очите му. Никога! Винаги съм знаела, че има нещо в този мъж, нещо магнетично, неустоимо и сигурно поради същата тази причина предизвикваше подобна реакция у мен, дори и когато се предполагаше, че го мразя.
Започнах да мигам и да се отърсвам от временната загуба на допир с реалността. Мъглата се вдигна, но не съвсем.
- Кристофър... - Присвих презрително очи и се съсредоточих върху това да го мразя отново...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down


Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 20.04.15 22:12

Понякога много й се чудеше. Не знаеше причината, но не можеше да я разбере. Не можеше да вникне в съзнанието й и никога не знаеше как щеше да реагира тя и това го объркваше. Тя толкова много му приличаше на човек. Изглеждаше толкова крехка, че ако човек я бутнеше щеше да се разпилее на хиляди парченца.
Не можеше да разбере тези чувства. Те му бяха толкова далечни. Може би някога ги бе изпитвал, дори може би в момента, но не го осъзнаваше. В очите му не се четяха чувства. Изглеждаше безсърдечен, но не беше, защото му пукаше за това същество, което бе решил, че ще изкара от Ада, а след като го бе решил значи щеше да направи всичко по силите си, за да превърне желанието си в реалност. Имаше усещането, че никога няма да може да се почувства така, както тя в момента. Сякаш го преживяваше прекалено лично. Сякаш имаше нещо, което я теглеше към човешкото. Тя не бе като него и той не като нея. Бяха толкова различни.
Начинът, по който изрече за пръв път името й отново се появи в съзнанието му и започна да се разхожда и да оставя отпечатъците си от спомените, които бяха единственото нещо, което ги свързваше. Не трябваше да се жени за нея. Направи грешка, а не трябваше да ги допуска до себе си. Бе блчбен. Бе много влюбен, което му изигра жестока шега, която бе продукт на техния брак.
- Да те мразя? Аз не изпитвам нищо към теб. Как бих могъл да те мразя, когато душата ми е празна? - попита Кристофър, като не сваляше очи от нейните.
Тя трябваше отдавна вече да знае това. Трябваше отдавна да е осъзнала, че той нито може да мрази, нито да обича ... или поне можеше до едно време, но минаха доста векове, през които нямаше право на любов. Единствената му цел трябваше да бъде да се подчинява на баща си, който не му го позволяваше. Беше длъжен да прави неща, които не иска, за да запази съществуването си, което за него бе най - важно. Сега, когато обаче не бе зависим от него можеше да си позволи всичко, за което някога си е мечтал. Дори можеше да върне детето, което си бе позволил да загуби, а не трябваше.
- С мен ли си, Ния? - попита Кристофър. - Това е последният път, в който ще те попитам, след това ще действам сам.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 21.04.15 14:33

Над нас тегнеше тишина. Тежка и непоносима. Бях се загледала в него... в очите му по точно. И той наистина изглеждаше така, сякаш никога не е изпитвал нищо повече от безразличие към мен. И най-вероятно беше така. За него бе повече от лесно да си играе игричките, да... наранява, без дори да го цели... като страничен ефект от лекарство. Нали си седеше горе, на върха на света! Може би дори не осъзнаваше какво всъщност ми причинява, идвайки тук и наговаряйки ми всички тези лъжи. Лъжи, да. Бях сигурна, че лъже. Не знаех каква е причината. Не исках и да гадая, но знаех, че е лъжа, защото какво друго можеше да е? Бях търсила отговорите толкова много пъти... Нямаше начин Владимир да е жив и той да е крил от мен през всичкото това време. Знаех, че е чудовище и че е способен на ужасни неща, но... това бе прекалено дори и за него.
- Дали съм с теб?! - Не разбирах нищо от това което се случваше. Искаше ми се да му повярвам. Искаше ми се сина ми да е жив и да го видя отново, но знаех че това е невъзможно. Той бе човек, точно като мен... преди всичко което се случи, да се случи и... Мозъка ми започна да работи трескаво. Ами ако не лъжеше? Ако беше намерил начин да го запази жив през всички тези векове и сега наистина се нуждаеше от моята помощ? Беше ли възможно? Що за въпрос. Естествено, че беше възможно. Аз бях жива. Можеше да е жив и Владимир. Усетих как едно малко зрънце на надеждата се заражда в гърдите ми и знаех, че ако това е поредната игра на Кристофър, това ще ме съсипе, но не можех да пренебрегна възможността да казва истината.
- Знаеш ли... когато... се върнах... го потърсих... Търсих го в продължение на векове... И никой дори не бе чувал за него, теб или мен... Сякаш никога не сме съществували... - Но той сигурно вече знаеше това. Вероятно самия Кристофър е направил така, че да изтрие всеки спомен за Ния Батори и нейния син, както и за самия себе си.
- В продължение на векове, само гадаех какво си му причинил и се молих да има останало нещо добро в теб, за да му позволиш да живее и да бъде щастлив... - Долната ми устна потрепери и бързо я прехапах, преглъщайки напиращите сълзи.
- Ако искаш да ти повярвам, че казваш истината.... че той е жив... ще ми кажеш всичко... - Може би за първи път бях толкова близо. - Искам да знам всичко... - Приближих се към него и паднах в краката му. - Моля те... Ще направя каквото пожелаеш... Ще направя всичко... Само... поне веднъж, заради всичко което някога сме били един за друг... ми кажи истината...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 24.04.15 20:52

Защо трябваше винаги да знае всичко? Кристофър не понасяше това проклето качество у хората. Всички искаха да знаят всичко, но уви, не можеха. Кристофър никога не казваше всичко, което знаеше. Дори да й отговореше, отговорът му нямаше да бъде точен. Предпочита да й спести една трета от истината, която знае. Все пак тя не е наясно с нищо. И не трябваше да бъде. Това щеше да предизвика обрат в събитията и нищо нямаше да се развие по негов план. За това трябваше да действа внимателно и да подбира думите си правилно.
- Има много неща, които не знаеш, Ния - рече Крис и на лицето му отново се появи коварната усмивка, която обикновено не слизаше от лицето му, но този път изчезна прекалено бързо.
Отново бе сериозен. Такъв, какъвто бе преди. Изправи се и хвана Ния за ръката и й помогна да се изправи, като я сложи да седне на дивана до него.
- Ако обичаш, спри да се унижаваш. Знаеш, че ако не искам да ти кажа нещо, няма да го направя - каза и я погледна.
От доста време насам не бе виждал очите й толкова отблизо. Бе забравил колко красиви са те всъщност. Устните му за миг се извиха в усмивка, а малко по - късно бе готов да говори. Или поне така предполагаше. Всъщност беше напрегнат. Хубаво бе, че не му личеше, защото иначе не знаеше какво щеше да прави. Сигурно щеше да се запъне на първата си дума. Радваше се, че се бе научил да говори, както трябва преди години, защото сега щеше да му е много по - трудно.
- Знаеш кой е баща ми. Знаеш и че той ме мразеше много. Мразеше ме дори повече от света, в който му се налагаше да живее. Заради него убих теб. Той ме накара. Ако не го бях направил, той щеше да умре, докато е още твърде млад. Успях да направя така, че да го задържа жив още дълго, но не успях. Един ден той просто изчезна. И ето ни днес. Говорим за спасяване. Спасяване от Ада, в който му се е налагало да живее няколко века. Отговорих ли на всичките ти въпроси? - попита Крис.
Никога не бе толкова сериозен ... векове наред не се бе чувствал толкова сериозен. Може би, защото това бе първият път от последните два века, в които му се налагаше да прави нещо важно.
- Нещо друго да те интересува?
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 24.04.15 21:23

Нищо от казаното не отговаряше на въпросите ми. Точно обратното, предизвикваше още повече. В главата ми и без това бе пълна каша, а сега съвсем се обърках. Какво общо имаше баща му с моята смърт и защо въобще би му хрумнало да иска нещо такова от Кристофър? Това обаче не занимаваше съзнанието ми, толкова колкото другата част от историята му. Тази част, която се отнасяше за Владимир. Продължавах да не разбирам нищо и да го гледам с празен поглед. Честно казано не знаех дали трябва да му вярвам. Имаше огромна възможност всичко това да е една огромна лъжа.
- Какво искаш да кажеш с това, че е изчезнал? - Опитвах се да проумея всичко това сама, но трябва да сме честни и да признаем, че обяснението му звучеше повърхностно. Никакви детайли, нищо което би могло да ме насочи или да ме накара да си представя случилото се.
- Как така изчезнал? - Той бе баща на Владимир! Не се ли предполагаше, че един баща знае какво се е случило със собственото му дете? Как така е позволил да изчезне? Можех да разбера липсата му на заинтересованост към мен, но към сина ни...
- Не беше ли с него? - Попитах с презрение. Той наистина бе едно чудовище, което не го бе грижа дори за собствения му син.
- Какво общо има баща ти с него? - Главата ми щеше да се пръсне. - Какво си направил?! - Сигурно бе направил нещо и сина ми сега плащаше за неговите грешки.
- Защо сина ми е в Ада? - Дори не исках да си представям в какво е успял да забърка Владимир, просто исках да ми каже къде е и да си го взема, а след това никога повече нямаше да го изпусна от погледа си или да позволя на Кристофър или баща му или който и да е друг, да го доближи.
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 25.04.15 23:18

Думите му се забиха трайно в мислите му. Едва ли някога щеше да ги забрави. Нямаше да може, дори и да сренеше света за десет минути.
- Не следиш ли разговора? - попита Кристофър, като напрежението му се усещаше в гласа, а гневът му отново щеше да заеме бойна позиция и щеше да бъде готов да срине всичко по пътя си. - Синът ти е в Ада, защото глупакът Луцифер, се грижи само и единствено за своето, без да се интересува от другите. Достатъчно ли ясно се изразих или ти все още се чудиш какво се е случило със сина ти? - зададе поредния си въпрос. - Не разбираш ли! Той ни го отне! - изкрещя Кристофър и се изправи.
Нямаше да остане и секунда повече на това място. Тя искаше да го побърка отново. Не й ли бе достатъчно да го направи само веднъж? Кога най - сетне щеше да разбере, че не биваше да го прави? Толкова ли трудно беше? Просто да каже 'Да, с теб съм'. Много ли искаше той? Просто едно да ... или едно не. Не й предлагаше брак. Не трябваше да се чути толкова щом става дума за детето й. Що за майка беше тя?
- Ако толкова много искаш да разбереш всичко защо не откриеш Луцифер и не го попиташ лично. Мислиш ли, че имам толкова много време, за да изпадам в излишни подробности?
Кристофър беше бесен. Повече от обикновено. Никога преди не бе говорил за детето си толкова дълго време. Дори, когато му се наложеше да говори с Ния, се опитваше да отбягва тази тема, но днес не можеше да го направи. Просто не можеше да си позволи толкова скъп лукс.
- Отговори ми, Ния, да или не? - попита Кристофър и се обърна съм нея, като я погледна за миг, а след това отмести погледа си настрани. - И много внимавай какво ще кажеш - продължи след секунди мълчание.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 25.04.15 23:45

- Не! - Извиках аз и забих показалеца си в гърдите му. - Не, той отне сина МИ от мен, а ти! Ти и само ти, си причината тази съдба да застигне моя син. И ако търсиш виновник, ще го откриеш в огледалото. Каквото и да се е случило с него, ти носиш отговорността за това.
Той сграбчи ръката ми и гневно я отблъсна. Стиснах здраво челюстта си и презрително забих поглед в неговия. Как се осмеляваше да идва тук... да застава пред мен и да говори за моя син? Той, който бе причината за всички нещастия, които бяха сполетели мен и Владимир.
- Нямаш право да го наричаш свой син. Не и след като, си позволил на собствения си баща да се добере до него. Имаше една единствена простичка задача... Да опазиш малкото и беззащитно дете, което наричаш свой син. И се провали! Не се изненадвам, че собственият ти баща се срамува от теб и те смята за позор. Ти си позор - за него, за мен, за сина си! - Усещах как гнева бавно и трайно се загнездваше в гърдите ми.
- Ето какво ще се случи... - Вече имах ясен план и щях да направя невъзможното да постигна целите си.
- Ще ми помогнеш да си върна Владимир, а след това ще изчезнеш от живота ни. Завинаги! Никога повече няма да се доближаваш до мен или него, или кълна се... - Направих кратка пауза, за да си поема дъх, а и за да се успокоя малко.
- ... ще усетиш как целия ми гняв се изсипва върху теб и никой, дори всемогъщия ти баща няма да застане на пътя ми. Ще ти се иска никога да не си се раждал... - Не знаеше на какво съм способна, за да защитя единственото истинско и ценно нещо за мен, но щеше да разбере, ако се опиташе да ми отнеме детето още веднъж.
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 29.04.15 20:01

- Какво мислиш, че ти казах още в началото? Казах ти, че съм боклук. Казах ли ти? Да! Това, че не ми повярва и реши, че ще се обвържеш с мен е най – голямата ти грешка, която не е мой проблем … вече – рече Кристофър, като наблегна на „вече”.
И беше прав. Щеше да му е много лесно да си намери друга жена, която днес нямаше да му говори глупости. Всичко това бе излишно губене на време. Имаше толкова много важни неща, които трябваше да направят, а те говореха за това кой заслужава да нарече Владимир свой син. Всъщност отговорът беше скрепен само в четири думи: нито един от двамата. Както Кристофър, така и Ния имаха огромна вина за всичко, което се бе случило със сина им. Нейната вина, разбира се, според Старк, е най – голяма. Едва ли нещо би могло да промени мнението му по този въпрос. Ще е истинско чудо, ако това се случеше. Все пак тя имаше избор. Можеше да не се жени за него. Ако не го беше направила, сега нямаше да водят този разговор.
- Радвам се, че все пак се разбрахме. И не придобивай фалшиво самочувствие. Ако можеше да ми направиш нещо, отдавна вече да съм в Ада, а и отдавна вече не се притеснявам за себе си. Сега е по – важно да го отървем от онази дупка, твоя син – рече Кристофър, като отново наблегна на последните си думи.
Изобщо не разбираше защо продължават да стоят на това място. Нямаше ли да е по – добре вече да са в Ада. Да се опитват да направят нещо. Губеха просто време, което за съжаление минаваше толкова бързо, че човек докато се обърне от един вече щеше да бъде шест. Крис нямаше намерение да чака още. Искаше да свърши всичко днес … ако изобщо нещо такова беше възможно. Едва ли Катрин щеше да му даде детето, ако просто й се помоли. Предпочиташе да отиде, да го открадне и да го остави да с живее, както му харесва. Едва ли Катрин щеше да се усети. Не изглеждаше глупава, но едва ли вече познаваше всяко кътче на Ада. А и няма само един затворник. Те са милиони … милиарди, ако не и повече. Искаше просто да върне проклетото нещо отново на Земята и бе готов да даде дори живота си.
- Аз ли да говоря за плана си или мислиш, че ще успееш да измислиш нещо по – добро – рече Кристофър и я погледна.
Изглеждаше сравнително спокоен, но вътрешно бе готов да избухне и да съсипе всеки и всичко по пътя си. Усещаше се по гласа му, макар и лицето му да не издаваше и една хилядна от това, което се криеше зад него.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 30.04.15 1:48

Говореше така сякаш, сама бях взела решението да съм негова съпруга и да му родя дете. Да, никой не ме принуждавал да правя всичко това, но когато избрах да се омъжа за него, нямах представа какъв е всъщност. Дори не предполагах, кой е той. Че светът и съществата, които го населяват са отвъд моите възприятия на обикновен човек. Той обаче беше наясно с всичко това и въпреки всичко, не ме бе спрял. Започвах да си мисля, че всичко това е по-голяма заблуда, отколкото някога съм допускала, че е. Че през нито един момент, той не е изпитвал нищо - нито към мен, нито към сина ни. Глупачка! Това трябваше да ми е ясно отдавна. Предполагам обаче, някъде дълбоко в себе си съм се надявала, че не всичко между нас е било илюзия. Че нашия син, Владимир е значел нещо за него, но сега виждах ясно цялата картинка. Нито аз, нито пък Владимир, някога сме били фактор в неговия живот. Вероятно и тази загриженост за благополучието на сина ни, бе поредната манипулация. Имаше причина да ми признае всичко това сега и тази причина, не беше събудилото се бащинско чувство у него, а нещо много по-различно от това. Не знаех какво е. Дори не мисля, че исках да знам каква е причината. Просто исках детето си обратно.
- Цялата съм в слух... - Може би ако го оставех да говори, щях да науча много повече за плановете му, отколкото ако го питам за тях. Със сигурност плана му щеше да ми даде отговори на много важни въпроси. Къде е Владимир и как мога да го измъкна от там.
- Как ще го измъкнем от там където е? - Повдигаше ми се само при мисълта за него. Сега правех планове заедно с него. Планове с някой, на когото нямах никакво доверие и от когото очаквах всеки момент да забие нож в гърба ми. Погледнах го. Искаше ми се, да ме бе убил наистина. Да не съществувам повече. Да няма Рай и Ад, а едно огромно нищо, където съм никоя. Без спомени, без чувства...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 30.04.15 23:41

Не знаеше как да се чувства. Дали да бе ядосан или пък да се забавляваше. Беше толкова объркано, а той бе готов да се изсмее. Точно това го объркваше толкова много. Собствените му чувства. Не знаеше как се чувства, но се радваше, че я виждаше така ... изглеждаше му слаба, каквато всъщност бе, макар и тя самата да не го осъзнаваше. За него тя бе като мравка, която можеше да убие само докато дишаше, но едва ли щеше да сподели тази си мисъл с нея. Все пак имаше нужда от нея ... колкото и странно да звучи. Тя бе жена и знаеше какво да прави с детето ... след като го освободят ... ако го освободят, а той със сигурност щеше да ги остави, защото повече нямаше какво да иска от тях. Може би щеше да направи сина си бъдещия Луцифер, ако изобщо успееше да победи сегашния.
- Не предлагам мирен път. Предпочитам да водя война, дори и да знам, че ще я загубя. Ще измъкна това малко чудовище, колкото и да ми струва, а след това вие ще правите каквото и където си поискате - рече Кристофър, без да отдава особено голямо значение на думите, които изричаше.
Думи, които щяха да я вбесят, може ви ... все пак той нарече сина й чудовище ... как изобщо можа да си го помисли? Сигурно е станало по - досадно от майка си ... което го правеше чудовище. Имаше достатъчно много време, за да разбере, че това същество приличаше изцяло на Ния. Дори понякога Кристофър се съмняваше, че детето е негово.
- Та .. смятам да направим невъзможното ... според повечето демони, които обитават Ада ... ще се доберем до затворите и ще го измъкнем. Звучи просто, но за твое нещастие и мое щастие може да ни отнеме около месец, два ... зависи в какво се забъркаме - каза и й се усмихна.
Всъщност едва сдържаше смеха си, въпреки че знаеше за какво говори и колко сериозно е то, той щеше умре, ако не се изсмееше. Той реално заплашваше живота на трима им само като говореше за това, но очевидно не му пукаше. Той просто си искаше детето и щеше да си го получи ... със сигурност.
- Не мисля да се моля на Катерина за подобно нещо и без това тя няма да се съгласи, дори да си предложиш главата - рече и се изсмя.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 01.05.15 0:42

- Коя по дяволите е Катерина? - За втори път чувах това име и то само в рамките на няколко часа. Първо Клаус, а сега и Кристофър. Не можеше да е съвпадение. Всъщност започвах да се чувствам като онези хора, които винаги разбират последни, за нещо важно което се е случило и целият свят знае за него, само не и ти. Въпреки това обаче, все още ми се струваше невъзможно, историята на Клаус да е вярна. Така де, как въобще можеше да е възможно Луцифер да е мъртъв? Историята казваше, че не е възможно, логиката казваше, че не е възможно, коя по дяволите беше Катерина, че да твърди нещо друго и всички да й вярват? Всички дори и Кристофър, който би трябвало да е второто най-могъщо същество след баща си. Така де, той все още не твърдеше нищо такова, но говореше така сякаш тази въпросна персона, има влас да решава какво ще се случи с моя син... Неговия син!
- И какво общо има тя с Владимир? - Едно изречение, казано от него не спираше да цикли като развалена плоча в главата ми. "...дори да си предложиш главата..." - каза той. Дали пък не беше това? Дали не бях за пореден път, агнето което ще пренесе в жертва, за да получи нещо друго в замяна? И аз като пълна глупачка му вярвах, че става дума за сина ми. Неговите машинации нямаха край. Аз бях загубила пълно доверие в това което казва, защото винаги зад думите се криеше нещо съвсем различно. Цялото му поведение, всичко което излъчваше, жестовете, пренебрежението, дори и усмивката му говореха само за едно безразличие. Не изглеждаше загрижен за Владимир. Дори го наричаше чудовище. Колко глупава наистина бях, че да повярвам, че иска да спаси сина ми. Той не бе загрижен за него. Не го бе грижа за никой друг, освен за него самия. И сега изведнъж идваше тук и ми предлагаше да ми върне детето, след като в продължение на векове го бе крил от мен, след като ме бе убил и лъгал отново и отново. Как можех да повярвам на нещо, което казва сега.
- Забавно ли ти е? - Изведнъж загубих почва под краката си. Тази негова нагла усмивка ме изкарваше извън равновесие. Влудяваше ме. Чувствах се толкова безпомощна и слаба. - Намираш всичко това за шега, така ли? Мен, сина си...? Може би си забравил, но не бях сама във вземането на решения... и правенето на деца... - Спрях рязко, осъзнавайки че няма никакъв смисъл да го правя. Нямах сили да го правя повече. Бях уморена и наранена, а единственото което постигах със задаването на въпроси и търсене на отговори, бе да се наранявам и разочаровам още повече - от него и себе си. Нямаше никакво значение какво казвам или правя истината бе една и той и аз я знаехме много добре - ако Кристофър си бе наумил, че му трябвам като застраховка ако нещо се обърка в начинанието му, което вече силно се съмнявах да е свързано с Владимир, то той щеше да ме използва. Не разбирах само защо ме лъже за всичко това. Може би му харесваше да ме гледа наранена и лъжеше дори за това, че съм му безразлична, защото за някой който не се вълнува от конкретен човек, доста често си избираше все една и съща жертва.
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 02.05.15 21:52

- А ти как може да си демон от толкова много време и да не знаеш кой те управлява? - попита Кристофър, като усмивката му и всичко 'добро', което някога можеше да се появи на лицето му или в гласа му се стопи напълно.
Сякаш беше лед, който се печеше на слънце и сега от него бе останало едно нищо ...всичко се бе изпарило докрай. Вече нямаше лед, който да го успокоява ... вече всичкото спокойствие, с което бе дошъл изчезна безследно. Не можеше да разбере как можеше да му помогне тя, когато не бе наясно с нищо от нещата, с които би трябвало да е.
- Глупачка! - рече Кристофър, като в гласа му се усещаше нотката на омраза ... едва ли можеше да обърка това си чувство, защото го познаваше много добре.
Искаше да се измъкне от мислите си за нея и за нейното незнание, но не можеше. Едновременно бе учуден, но и много ядосан. Беше готов да съсипе живота й още веднъж за тази й грешка, която можеше да й причини повече беди, отколкото той щеше да й причини. Дори само че й обесняваше всичко това бе рисковано ...повече за него, отколкото за нея.
- Мислиш, че се шегувам? Как изобщо можа да си го помислиш - погледна я, докато злобата в погледа му не намаляваше. Хвана я за раменете и се приближи до нея максимално. - Мислиш, че се шегувам? - изкрещя в лицето й, докато стискаше раменете й. - Не съм прекарал години на търсене, за да може ти да ми кажеш, че се шегувам, когато искам да спася сина ти - продължаваше да крещи.
Не можеше да съсипе напрежението, омразата, която изпитваше в момента. Бе повече от бесен ... ако миналата вечер можеше да сдържа емоциите си, то днес не можеше и нямаше да се спира. Щеше да остави всичко в ръцете на съдбата, която щеше сама да реши, какво трябва да се случва с тях ... с детето.
- Чуй ме добре, Ния. Ще намеря проклетия ти син ... ще го извадя от проклетата дупка, в която Луцифер го е захвърлил и няма да ти позволя да го погледнеш ... дори няма да си правя труда да го освобождавам. Ще направя всичко, за да не можеш ти да го видиш.
Кристофър пусна рамената й. В очите му се четеше злоба ... толкова много злоба, която бе събирана години наред, но днес щеше да излезе ... щеше да се махне от Кристофър и със сигурно щеше да се връща още много пъти в съзнанието му, но никой друга следваща няма да се равнява на тази. Направи крачка назад и се замисли. Не знаеше какво иска да направи ... от една страна планираше да си тръгне, но от друго искаше да й причини още болка. Още много болка, която тя никога нямаше да забрави. Но не ... не като предишните. Тази щеше да бъде много по - специална ... много по - различна. Щеше да е от 'сърцето' му. Щеше да изрази 'любовта' си към нея по възможно най - ужасния начин, но проблемът бе, че не разполагаше с нищо ... нищо, което да можеше да му помогне, за да осъществи мечтата си, но определено щеше да го направи ... щеше да я накара да се мрази, за дето изрече тези думи.
- Ще направя така, че дори аз да не мога да го измъкна - рече Кристофър сам на себе си и се засмя, а след това отново я погледна, като злобата от лицето му стана дори по - голяма.
Но не мислеше да я наранява физически ... бе й достатъчна всичката болка, която й бе причинил досега. Искаше да я срине психически. Да я накара сама да поиска да умре. Да го направи по свое желание. Допи уискито от чашата си и плъзна погледа си по тялото й.
- Ще те съсипя, Ния - каза, като се опитваше да не показва отново злобната си усмивка.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 02.05.15 22:28

Спомних си думите му от преди няколко нощи, когато каза, че не ме мрази... че единственото което изпитва към мен е безразличие, но сега докато наблюдавах как ме гледа, как ми говори и най-вече, чувайки заплахите които ми отправя, виждах единствено и само омраза. Още не разбирах защо, но това дори не ме интересуваше вече. Не ми пукаше защо и до кога ще ме мрази.
- Мисля, че ще останеш разочарован, защото не е възможно да съсипеш нещо, което вече е съсипано... - Заявих с вледеняващо спокойствие. Не виждах смисъл да се боря повече с него. Щях да намеря сина си без негова помощ, ако той наистина бе жив.
- Но, ако смяташ, че е възможно, тогава може да вървиш и да направиш, това което смяташ, че трябва да направиш... - Поех дъх и пригладих роклята си.
- Аз ще спася сина си, ако той е жив със или въпреки теб... - В него нямаше нищо човешко. Нищо. Бе изпълнен с мрак и омраза.
- Знаеш ли, има едно нещо което не мога да не отбележа... Нещо което те различава от Луцифер... Дори неговата омраза към теб, не е била толкова силна, колкото твоята към Владимир... Трябва да си много горд със себе си... Надмина учителя си... - Вдигнах бутилката и я набутах в ръцете му.
- Може да допиеш питието си някъде другаде...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 02.05.15 22:54

Не знаеше на кой свят се намираше. Всичко в главата му се разбъркваше всеки път щом чуеше това, което тя обикновено използваше. Нейното оръжие срещу него, което винаги ще бъде по – силно дори и от най  мощното такова на света. Никога нямаше да забрави начините, по които Луцифер го гледаше … сякаш като на враг, заплаха. Нещо, което можеше да отнеме властта му, докато Кристофър просто искаше да живее нормално и баща му да не се опитва да съсипе живота му. Опита се дори да създаде семейство, което не можеше да спаси. Трябваше да унищожи всичките си чувства, за да убие Ния … отне му много време да се съвземе след това, въпреки че не му личеше. Те също бяха главни виновници за състоянието му в момента. Винаги щеше да ги смята за такива, докато те всъщност просто искат това, което Кристофър някога искаше да получи – нормалния живот, от който дори не можеше да опита. Сега също, въпреки че баща му е мъртъв, пак не можеше да се почувства нормален. Все още усещаше оковите, в които бе окован преди … сякаш макар свалени, те все още оставяха белезите си по кожата му и нямаше да изчезнат никога.
- На глупава ли се правиш? Казах ти, че ще направя всичко, за да може Владимир да живее живота, който аз не можех да живея – рече Кристофър, като опитваше да заличи яда си.
В момента бе на границата между две много важни решения. Да съсипа Ния или да осигури на Владимир това, което иска. Всъщност той можеше да направи и двете, но не виждаше смисъл. Трябваше да избере едно от тях, защото спасеше ли сина им, вече нямаше да може да направи нищо на Ния.
- Все още ли се чудиш какво да ми отговориш? – попита, като изражението на лицето му започна лека по – лека да възвръща предишния си, по – нормален вид.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 03.05.15 0:45

Притворих очи с една дълбока отчаяна въздишка. Целеше да ме побърка ли? Защото ако това е основната му цел в живота, то доста праволинейно я следваше. Искам да спася сина си! Не, той е твой син и аз ще съсипя и него и теб. После отново искам да го спася. Чудех се дали въобще знае какво иска. По нищо не изглеждаше да е убеден в желанията си.
- Не се чудя какво да отговоря. За разлика от теб, аз съм много наясно какво искам. Искам сина ми да е щастлив и по един или друг начин ще го постигна. Въпроса който стои пред мен е ти какво искаш... - Все още прекалено близо до него, с ръка върху бутилката скоч, аз вдигнах поглед към Кристофър.
- Ако искаш същото, което и аз, тогава добре. Ще ти се доверя, знаейки че поемам огромен риск. Но ми се иска да вярвам, че омразата която е изпълнила сърцето ти, не е по-голяма от любовта ти към Владимир... - Не отстъпвах и крачка назад и то съвсем съзнателно, дори и гласът ми бе като шепот, нисък и някак нежен.
- Виждала съм я... Виждала съм те около него и знам, че я има. Може би е погребана дълбоко в теб, но... искам да повярвам още веднъж... един последен път, че... можеш да бъдеш повече от това което си... - Дори и аз осъзнавах, че Кристофър е най-добрия ми шанс, да измъкна Владимир. Той знаеше толкова повече от мен.
- Не ми пука какво ще се случи с мен... Може да нанасяш колкото удари пожелаеш върху мен, стига да освободиш Владимир... Просто искам да знам, че е добре... Това е всичко... И ако това е, което искаш и ти, ще дойда с теб...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 03.05.15 18:16

- Аз ясно заявих намеренията си - рече Кристофър и отново стоеше пред нея, при това още по близо.
Надяваше се, че тя нямаше да продължава да говори, защото сигурно щеше да има много какво да каже, когато отидат в Ада. Отново я хвана за раменете, но този път не толкова грубо. Всъщност той просто бе сложил ръцете си върху раменете й. Сякаш я докосваше. Дори си мислеше, че тя не го усеща, но веднага прогони мислите си, защото сега трябваше да направи това, което и тя можеше, но той предпочиташе да направи и за двамата. Изведнъж притисна ръцете си по - силно към рамената й и след няколко секунди вече се бяха озовали в Ада ... или по точно на няколко метра от затворите, които по нищо не можеха да се различат от тези на хората. С дребната разлика, че бяха пазени от най - мощните демони, които светът едва ли някога щеше да има честта да види.
- Надазди! Какво правиш тук? - провикна се и един от тях, когато го видя.
А на него му бе напълно ясно защо задава тези глупави въпроси. Луцифер много добре знае, че Кристофър знае за Владимир, а този демон все още живее с мисълта, че предишния му господар може да се върне ... едва ли, ако не го вярваше щеше да задава такива глупави въпроси.
- Отвори - рече Крис или по - скоро заповяда.
Въпреки че баща му бе мъртъв, Кристофър все още имаше някаква влас в Ада, която му се полагаше по право и му бе отнета ... два пъти. Демонът се опита да направи нещо, за да спре Старк, който вървеше към целта си, но не успя. Още преди да е успял да направи нещо Кристофър го уби, като откъсна главата му. Предпочиташе да дарява тези, които се изпречат на пътя му с такава смърт.
- Вътре са мои ... или поне повечето - рече Крис и погледна към входа на затворите. - Аз ли да счупя вратата или ти ще го направиш? - попита не след дълго и се засмя.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 03.05.15 19:49

Аромата на сяра, удари като с чук мозъка ми и бързо ми се наложи да осъзная какво се случи току що. Вече не бяхме в уютния ми спретнат дом, а в Ада. Въпреки че обстановката не беше точно такава каквато си я спомнях от последния път, това място нямаше как да се сбърка и натрапчивата миризма бе един от основните показатели за това къде се намираме.
В рамките на едно премигване се бяхме озовали в пъкъла, а там по традиция, винаги се намираше някой, който да се изпречи на пътя ти. Пречката обаче бързо бе елиминирана от Кристофър и докато аз още асимилирах какво точно се случва, той бе започнал да убива. В този момент бях благодарна, че е тук, защото аз едва ли щях да се справя толкова хладнокръвно с убийството на някой друг. Никога не бях убивала. Нито демон, нито човек. Бях готова обаче да го направя, за да спася сина си, но не бях сигурна, че готовността ми е достатъчна. Така де, докато аз още стоях скована в позата, в която бях, той бе убил демон и дори не се замисли дали да го прави или не, просто го направи.
Погледа ми се стрелна към търкалящата се глава и преглътнах едва. Мисля, че щях да повърна ако продължавам да я гледам, затова вложих всичките си усилия в това да отместя погледа си от ококорените очи на демона в които ясно си личеше ужаса преди да бъде убит...
Врата?! Погледа ми зашари около нас. Исках да се уверя, че няма никой друг освен нас наоколо. Струваше ми се, че ако дойдат още демони, никога няма да може да отидем отвъд врата зад която вероятно се намираше сина ми.
- Така ли ще го оставим? - Гласът ми трепереше, а осъзнах че не е само той, а и ръцете ми.
- Ами ако някой го види? - Беше ме страх да говоря по-високо, имах чувството, че някой който не трябва ще ме чуе и залови на местопрестъплението. Погледнах Кристофър. Защо въобще го беше убил? Да не би измъчването и убиването да му бяха нещо като хоби?
- Аз... - Паниката ме обземаше с бясна скорост. - Ти се освободи от тялото, а аз ще отворя врата... - Звучах като извадена от някой психо трилър. Погледнах огромната масивна врата, която сякаш нямаше край и си помислих, че това вероятно е още по-трудно отколкото да скрия трупа на демона. Замислих се за миг дали да предложа обратното, но виждайки отново ококорените очи на демона, бързо се върнах към първоначалния план. Врата!
Приближих се и хванах здраво двете дръжки, като се опитах да я избутам навътре, после дръпнах навън, но тя дори не помръдваше, затова вложих всичката сила с която разполагах, за да отворя това нещо, но тя дори не потрепна, сякаш не правех нищо... Опитах отново... и отново... и отново... и все безуспешно... Накрая реших, че не се отваря така и правя нещо неправилно... Нямаше ключалка... Нямаше нищо... Какво да правя сега?
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 04.05.15 19:33

Кристофър не се държа. Наблюдаваше всяко нейно движение и вътрешно й се смееше. Не искаше отново да предизвиква гнева й, но наистина изглеждаше ... смешно. Всичките тези й опити да контролира положението не й се получаваха ама никак. Всъщност му харесваше да я гледа слаба ... изобщо му доставяше удоволствие това тези, около него да бъдат едно стъпало по - ниско от него ... или пък много повече. Усмихна се, но много дискретно. Все още си мислеше, че дори и да бе по - слаба от него, не трябваше да я ядосва. Каквото било преди било, защото за първи път я виждаше толкова съсредоточена и бе убеден, че иска да спаси това дете. Не, че не бе наясно с това, още преди да й го предложи, но сега бе наистина уверен в желанията й.
- Не мисля, че трябва да го крия. Едва ли някой ще обърне особено голямо внимание. Тук всеки ден умират демони по такъв начин. Едва ли е нещо ново за тях. И не мисля, че вратата би могла да се отвори със сила - рече и погледна към вратата.
Не знаеше да има някой, който можеше да му помогне с това да отвори, но бе сигурен, че можеше да го направи сам. Само чрез мислите си. Бе убеден в това, че имаше начин, по който можеше да премине от другата страна. Това нямаше да бъде чрез телепортация, ако ставаше отдавна да са си върнали Владимир. Луцифер не бе чак толкова тъп, че да позволи такова проникване в затворите, защото там имаше и демони.
- Ако влезем нямаме никаква власт - предупреди я. Беше много важно да й го каже, защото тя едва ли го знаеше. - Който и да влезе няма да има вече. За това трябва да разчитаме само на собствените си физически умения.
Мозъкът му щеше да се пръсне. Не помнеше нищо за този затвор. Преди дори на него се бе паднала честта да го охранява. Трябваше да измъкне отнякъде начина, по който да преминат, защото знаеше, че го знае. Бе напълно сигурен, че Луцифер му го бе казвал.
Очите му обходиха вратата, а мислите му продължаваха да се ровят из хилядите папки с информация в главата му. Очевидно не си вършеха работата добре, щом не можеха да открият нищо. Кристофър заби главата си в стената. Бе глупак ... по - голям от Ния. Как си позволяваше да забрави нещо толкова важно? Искаше му се някой да каже отговорът на тази трудна загадка на ухото му, но никой не му се явяваше, което не го и учудваше. Кой щеше да се навие да помага на Крис някога?
- Lucifer apertum iussu domini magnam* - изрече мъжът и изведнъж портата изскърца, а той все още не вярваше, че е направил нещо и за пореден път удари глава в стената.
Вдигна поглед и забеляза, че всичко вече беше такова, каквото трябваше.
- Път на дамите - рече той и се засмя.
Беше толкова щастлив. Не вярваше, че някога щеше да се сети за подобно нещо ... всъщност той дори не предполагаше, че това ще бъде отговорът, който бе решението на тази трудна задача. Очакваше, че ще е нещо много по - трудно, но уви ... реши всичките си проблем, като налучка.

*отвори се по нареждане на твоя велик господар Луцифер
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 09.05.15 21:14

Огромните масивни врати, бавно започнаха да се разтварят. Прекалено бавно бих казала. Напрежението в мен нарастваше по-бързо отколкото врата се отваряше, а когато научих, че щом прекрача тази врата, никой от нас няма да има сили, започнах да се питам дали трябва да го правя. Никой от нас не знаеше... е добре, поне аз не знаех какво ме очаква от другата страна и... не виждах нищо, което може да ми подскаже.
- О, сега реши да си кавалер... - Стрелнах го с вледеняващ поглед и най-смело и безразсъдно пристъпих навътре. На пръв поглед нямаше никаква преграда. Нищо което да разделя мястото на което стоя, от това на което искам да отида, но докато преминавах, почувствах нещо като... все едно ударната вълна от взрив мина през мен. Не беше болезнено, по скоро беше сякаш дъха ти секва... времето спира и се разделяш с част от себе си, която дори не си подозирал, че носиш. Беше странно и не можех да го обясня, но вероятно имаше нещо общо с това което каза той за способностите и това, че докато съм от тази страна ще съм просто човек... Просто човек! Звучеше плашещо, но и толкова... освобождаващо да бъдеш отново раним, крехък и... просто да бъдеш себе си още веднъж, без да усещаш мрака в душата си... Мрака около себе си и онзи в другите хора...
Пристъпвайки от другата страна и вдишах рязко. Въздуха не ми достигаше все едно бях останала не за части от секундата без такъв, а една цяла вечност. Кислорода нахлу в дробовете ми и почувствах как сякаш пожар пламва в тях. Въздухът тук бе толкова тежък... прекалено тежък...
Погледнах назад, за да видя дали и с него се случва същото, но... него го нямаше... вратата я нямаше... В първия миг си помислих, че това е капан... Но секунди след мен, през невидимия портал, се появи и Кристофър. Някак въздъхнах с облекчение, че не ме е оставил сама тук, на сред нищото...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 10.05.15 0:35

Кристофър отново се почувства слаб ... мразеше това чувство от дъното на душата си, но поне сега имаше защо да го изпитва и не съжаляваше толкова, колкото предишните пъти, в които бе наистина безпомощен ... всъщност той се бе чувствал така много време. Първо пред баща си, после през любовта си и сега към детето, и проклетата магия, която крепеше това място толкова много време.
Сега обаче вече бе напълно объркан. Не знаеше какво да направи и как да намери това малко същество, което едва ли сега бе толкова малко, колкото си го спомняше. Всъщност нямаше много спомени. Дори бе забравил начина, по който изглеждаше, а бе живял дълго време с това парче месо. Очите му се спуснаха по хилядите килии. Имаше толкова много затворени ... може би бяха милиони.
- Мамка му, Ния! - рече той и отново погледна към затворниците. - Как може да има толкова много ... - спря да говори; просто тръгна.
Вървеше и гледаше навсякъде. Оглеждаше всеки сантиметър беше от значение ... можеше да му помогне и да намери нещо, но толкова се съмняваше ... дори не знаеше бройката на всичките, които се намират тук. Можеха да останат в затворите вечно, а и едва ли някой от тях помнеше как изглежда това дете.
- Помниш ли го? - попита той и се обърна към нея.
Радваше се на това, че не се бе отделила от групичката, защото иначе щеше да му се наложи да търси две деца, вместо едно.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 10.05.15 0:56

Спрях за миг и втрещено огледах изникналите пред мен клетки. Сина ми бе в една от тези клетки? Такъв ли бе живота му до сега? Затворен като животно зад решетки и заобиколен от други животни. Виждайки всичко това, всяко колебание в мен изчезна. Щях да намеря Владимир и да го измъкна от тук, каквото и да ми коства това.
- Разбира се, че го помня! - Отвърнах и погледнах Кристофър. Дали тези правила важат и за него. Беше ли човек и въобще възможно ли бе някой който е роден демон, да се превърне в човек. Изглеждаше по същия начин като преди малко. По нищо не изглеждаше да е загубил нещо от предишното си аз.
- Но не съм изненадана, че ти не го помниш... - Нямаше друга причина поради която да ме пита това, освен ако той самия не беше забравил как изглежда Владимир и какво търсим.
- Дано сина ми е наследил избирателната ти памет и да не помни нищо от теб... - Да е забравил за съществуването на Кристофър и какъв е той за него. А, ако все пак помнеше, щях да прекарам остатъка от живота си, в опити да му помогна да забрави това чудовище.
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 10.05.15 2:07

Кристофър поклати неодобрително глава и отново се обърна по посока на пътя си. Изобщо не разбираше жените. Човек не можеше да бъде груб с тях, защото са жени, но дори да се държиш мило само за секунда, две, те се побъркват ... буквално. Сякаш никога с нищо не може да им се угоди. Може би трябваше да продължи да се държи с нея така, както досега. Нямаше смисъл в това да бъде мил .. очевидно не му се получаваше и тя не го оценяваше.
- След като толкова добре си го спомняш, можеш да потърсиш ... чакат те няколко милиона същества ... ако не и милиарда - рече и й се усмихна, като продължи да разглежда съществата около себе си.
Чувстваше се като в магазин. Сякаш щеше да си купува нещо. Нещо, което щеше да му влезе в употреба, разбира се. За него това дете бе по - важно дори от трона, защото с него може да спаси не само детето си, но и трона, защото знаеше, че все още има шанс да си върне изгубеното и не смяташе да го пропуска. Все още можеше да си върне силните карти ... щеше да изгуби всякаква надежда за това, ако умреше ... само тогава щеше да се признае за победен.
- Наистина не знам как ще намерим това дете ... Къде може да е...? - говореше си сам.
Успокояваше сам себе си, защото напрежението се наместваше в кръвта му, а заедно с него и яда, който сякаш никога не си отиваше. Сигурно му харесваше да си играе с Кристофър и имаше защо. Лесно му се поддаваше ... беше лесен за манипулиране.
- Този глупак не можа ли да го сложи на първия ред .. - продължи Кристофър, като не спираше да наблюдава килиите.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 10.05.15 2:30

Къде може да е? Що за въпрос беше това? Не се ли предполагаше, че той знае къде се намира Владимир? Доведе ме чак тук, а дори не знаеше дали сина ми е в някоя от тези клетки. Не знаеше как изглежда. Започвах да се чудя дали въобще знае нещо. Държеше се все едно сме в Мол-а и търси нещо, но нито знае къде е това нещо, нито дали тук го има. И ако бях права за всичко това, защо по дяволите ме взимаше с него. Очевидно не беше защото компанията ми му харесва. Нямах сили, не виждах и опасност. Всички бяха заключени. Защо му бях аз?
- Може би трябва да се разделим... - Наистина не исках да съм около него, а и освен това нямах представа с колко време разполагаме, преди някой да ни е открил и убил, защото не се съмнявах, че това ще се случи, ако разберат, че сме проникнали в затворите на ада, за които до днес не бях чувала. Да не говорим, че той бе убил пазителя на тези затвори и ако наистина имаше някаква опасност, то вероятно тя се криеше във времето, с което разполагаме, за да открием Владимир.
- По всичко личи, че си абсолютно безполезен... Не знаеш къде е Владимир, нямаш представа как изглежда... Изглежда нямам никаква нужда от теб... Както обикновено ще се наложи да върша всичко сама...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 10.05.15 2:48

Кристофър отново не разбираше ... а и как щеше да разбере при положение, че дори не се опитваше да го прави. Въпреки всичко продължаваше да върви, но този път в нейна посока. Този път обаче не гледаше към нея, а към съществата в клетките, които много ясно ги виждаха и Кристофър го усещаше. Забелязваше как очите им са втренчени в тях ... знаеше, че някой от тях можеше да ги издаде ... дори бе напълно сигурен, че това ще се случи, но разбира се, след като откриеха Владимир. В противен случай, никой нямаше полза от всичката тази работа, защото Кристофър винаги можеше да убеди всички, че просто са си вършели работата.
Думите й обаче бяха тези, които го накараха да превключи от една на друга вълна. Мислите му се преплетоха и почти се сблъскаха, но успяха да се отделят, за да могат да продължават разсъжденията в главата си.
- Да не си се побъркала? Ами ако ти се случи нещо? - попита Кристофър, като бързо осъзна какво бе казал, но дори не се опита да промени думите си или да замаже положението.
Тя бе важна за него ... все пак само тя знаеше как изглежда детето. Той също знаеше, но едва ли щеше да е същото. Тя познаваше сина си по - добре от Крис и той много държеше на това. Харесваше особените им чувства, които той така и не успя да изпита.
- Ще стоиш с мен. Не искам нещо да ти се случи - завърши и я хвана за ръката. - Ще го намерим ... не знам кога, но съм сигурен, че ще го направим.
Лицето му остана безизразно. Говореше напълно сериозно и дори начина, по който стоеше издаваше намеренията му.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Ния Батори 10.05.15 6:19

Все още в шок от думите му, които мозъка ми не успяваше да асимилира, се случи и нещо, което тотално ме втрещи. Погледнах невярващо надолу и видях как ръката му стиска моята и то не с цел да ме нарани, а по скоро... по скоро изглеждаше така сякаш ако ме пусне ще се изпаря... и това е нещо, с което не може да се примири. Нещо което е недопустимо...
В главата ми изведнъж изплува нещо което беше казал преди няколко дни... нещо за това, че съм негова. Колко логично само звучеше сега. В неговия извратен ум, аз му принадлежах, следователно можеше да прави каквото пожелае с мен. Но ако случайно имаше вероятност, някой друг да ми причини нещо лошо, то тогава изведнъж ставаше загрижен за моята безопасност. Може би същото чувство за притежание изпитваше и към Владимир и това бе единствената причина да е тук сега. Всъщност, искаше ми се да е така, защото тогава той щеше да направи всичко възможно, за да освободи сина ми от този затвор.
- Какво правиш?! - Извиках възмутено и инстинктивно издърпах ръката си.
- Не ме докосвай! - Опитвах се да открия правилната дума в съзнанието си, но мисля че не съществуваше подобна, която да опише и изрази отвращението, което изпитах, когато ме докосна. Каква ирония само. Преди копнеех за този допир. Копнеех за близост с този мъж... Но, след всичко което ми бе причинил, след всичката болка, която бях изпитала и продължавах да изпитвам, заради него и заради всички убити мечти, сега виждах само едно чудовище срещу себе си. Последните дни ми бе дал ясно да разбера, че аз и Владимир не значим нищо за него. И това сякаш не беше достатъчно, та ми напомни и колко глупава бях, за дето някога съм вярвала в него... в любовта му към мен и най-вече, в любовта му към моя син.
- Мога да се грижа за себе си! Много по-добре отколкото ти някога си го правил и мисля, че вече трябва да ти е станало ясно... не се нуждая от теб, за да държиш ръката ми. Така че просто ми спести лицемерната си загриженост и по възможност не ме докосвай никога повече...
Ния Батори
Ния Батори
демон
демон

Брой мнения : 305
Reputation : 2
Join date : 25.01.2015

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Кристофър Старк 12.05.15 0:02

- Защо ли не мога да очаквам друго от Вас, Ваше Величество? - изрече на глас Крис и се засмя.
Всъщност й е ядосан, но този път не разбираше много защо всичката тази негативна емоция се изсипа върху главата му. Все пак той не вярваше, че нещо такова може да нарани егото му. Обаче какво ли можеше да направи той? Все пак стоеше срещу жената, която може да се измъкне от всичко и за нея не е проблем да изхвърли всяка възможност за нараняването й на боклука.
- Добре, Ния, приятна работа ... аз ще те чакам отвън- рече той и тръгна по посока изхода, като очите му продължаваха да преглеждат всяка от клетките още по веднъж. Трябваше да бъде убеден, че не го е пропуснал, но имаше ли как да знае, като не го помнеше ... споменът му за Владимир бе отдавна заличен от съзнанието му, но той спокойно можеше да го открие, въпреки всичко. Щеше да направи невъзможното, за да достигне до това същество ... и определено щеше да си го прибере.
В главата му изникна мисълта, че може би щеше да е по - добре, ако попиташе някого. Все пак сега нямаше това, което всеки демон имаше ... сега бе на място, на което силната магия, с която е обградено, не позволяваше да използваш силите си, както пожелаеш. Все още идеята за задаване на въпроси му се струваше глупава, но може би това бе единственият му шанс да намери това проклето същество. Очите му се спряха пред едно момиче. Бе красиво, но измъчено от гоните, което накара съзнанието му да стигне до мисълта, че това не е най - добрата идея на света, която се бе зародила в главата му. Подмина я. След няколко килии забеляза друго момиче, което изглеждаше по - нормално.
- Знам, че знаеш кой съм аз ... няма как да не сме се виждали и преди - започна Кристофър и седна до килията й. - Ако не знаеш ще ти разкажа ... аз съм син на бившия господар на мрака, който ви заключи на това място. Ако ти ми помогнеш и аз ще помогна на теб. Търся Владимир. Знаеш ли нещо за него? - рече.
Нито дума. Засмя се ... май наистина трябваше да обиколи всичката тази територия, за да намери сина си. Не знаеше, че да играе на криеница е било толкова сложно.
Кристофър Старк
Кристофър Старк
демон
демон

Брой мнения : 154
Reputation : 1
Join date : 11.09.2013

Върнете се в началото Go down

Кристофър и Ния - Page 2 Empty Re: Кристофър и Ния

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите